Image
MAĞAZA SAYISI: 317

Geçmişten Günümüze ...

Niyazi DORUK, 1954 yılında Sivas İli Suşehri İlçesi Karacaören Köyü’nde çerçi ve bakkal olarak ticari hayata adım atmıştır. Takip eden 1958-1959 yıllarında Sivas ili Suşehri ilçesi Taklak Köyü’nde ilk yerleşik bakkaliyesini hizmete açmış ve 1970 yılına kadar devam etmiştir.


İstanbul’a gerçekleşen yoğun göçün başlamasıyla, 1977 yılında ailenin diğer bir ferdi olan Zikri DORUK tarafından İstanbul Pendik’te Doruk Büfe açılmıştır. 1985 yılında Kent Gıda Pazarı olarak faaliyet göstermiştir. 1992 yılında Zikri DORUK’un teşviki ve Niyazi DORUK’un desteğiyle Pendik Kaynarca’da Doruk Bakkaliye Zeki DORUK tarafından işletilmeye başlamıştır.


1997 yılında organize perakende sektöründeki gelişimleri yakından takip eden Zeki DORUK, HAKMAR’ın temellerini atarak sektörde kalıcı, sürdürülebilir, güvenilir, yenilikçi bir marka oluşturmuş ve ilk mağazasını Pendik Velibaba’da açmıştır.


Geçmişten gelen tüccarlık deneyimi ve marka gücüyle HAKMAR, Discount Mağazacılık sektöründe HAKMAR Mağazacılık olarak Pendik Esenyalı’da ilk şubesini 2007 yılında hizmete açmıştır. Güçlü ve güvenli ticari gelişimini kurumsallaşma çerçevesinde HAKMAR Gıda ve HAKMAR Mağazacılık yapmış oldukları farklı operasyonlardan dolayı yönetimlerini ayırarak, Pendik Güllübağlar Mahallesi’nde depo ve merkez ofislerini kurmuştur. Kısa sürede birçok alanda üretime geçmesi, kendi kurumsal yapısı ve şirket kültürünü oluşturması, ticari ilişkisi olan firmalarla iş ortaklığında bulunması, faaliyet alanı dışında ticaretten kaçınması, ürün satışlarında hammadde fiyatlarının artışında da azalışında da müşteriye güven aşılamasıyla, yaptıkları işin bil- incinde ve sağlam temeller üzerine kurdukları bu organizasyon; kısa sürede istikrarlı bir şekilde sektörde söz sahibi ve sektöre yön veren bölgesel firmalar arasında aranılan marka olmasını sağlamış ve halkımızın güvenini kazanmıştır. HAKMAR Mağazacılık, Discount Mağazacılık sektörünü analiz ederek en avantajlı yönlerini benimsemiş, geçmişten gelen deneyimiyle kendine özgü farklılıklar katarak, her biriminde uyumluluk ve güven esaslı bir organizasyonu hayata geçirmiştir.


Siz değerli müşterilerimize 60 yıldır bizlere göstermiş olduğunuz güven için teşekkürü bir borç bilir, hizmetlerimize sizlere layık bir şekilde devam edeceğimizi temin ederiz.Kurucunun Temel Felsefeleri
  • Alırken rıza, satarken memnuniyet olmalı.
  • Pazardan para gücüyle ürün alınmaz, ürün yerinden alınır.
  • Al sat alemin malı bitmez.
  • En büyük hazine itibardır; kanaat bitmez tükenmez zenginliktir.
  • Aldatmayacaksın, yanlış insanla uğraşmayacaksın.
  • Tüccar çok gezmeli; gezen tilki yatan aslandan iyidir.
  • Çalışan ne çalıştığını gözü görür, ne de aldığını gözü görür, yediğini gözü görür.
  • Çalışana herkes para verir ama bir de ona saygı duyacaksın.
  • Tüccar yenilikçi, değişimci ve kararlı olmalı.
  • Her memlekette adamın olsun, misafir bol olsun, misafir bir yer, bin bırakır.

Hakmar